Sprawozdanie z XII Memoriału Strzeleckiego J. Banakiewicza 2017

Sprawozdanie z XII Memoriału Strzeleckiego J. Banakiewicza w ramach XXIII Mistrzostw Nauczycieli i Pracowników Oświaty Kujawsko-Pomorskiego Okręgu ZNP w Strzelectwie Sportowym

Zawody odbyły się 23 września (sobota) 2017 roku w Toruniu na strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Forcie VI im. Jaremy Wiśniowieckiego z inicjatywy Kol. Urszuli Polak Prezesa Oddziału ZNP w Toruniu. Do zawodów udział zgłosiły Oddziały ZNP z Radziejowa Kujawskiego, Koronowa, Chełmna i Torunia.

Regulamin zawodów przewidywał rywalizację w kategorii kobiet, mężczyzn oraz drużynowej. Tradycją stało się już oddawanie złotego strzału do Tarczy Honorowej Jerzego Banakiewicza, która na koniec zawodów trafiła w ręce najlepszego strzelca. Złoty strzał do tarczy oddało 30 osób. Tym razem zdobyła ją Kol. Marta Olszewska ze Szkoły Podstawowej Nr 18 w Toruniu.

Po podsumowaniu tegorocznych wyników zwycięzcami okazali się:

w kategorii kobiet:
I miejsce – Iwona Żak z Radziejowa Kujawskiego
II miejsce – Małgorzata Ferenc SP 18 w Toruniu
III miejsce – Marta Olszewska SP 18 w Toruniu

w kategorii mężczyzn:
I miejsce – Krzysztof Rosiński z Radziejowa Kujawskiego
II miejsce – Marek Balicki SP 18 w Toruniu
III miejsce – Wojciech Szymański SP 13 w Toruniu

w kategorii drużynowej:
I miejsce – Iwona Żak i Krzysztof Rosiński z Radziejowa Kujawskiego
II miejsce – Małgorzata Ferenc i Marek Balicki SP 18 w Toruniu
III miejsce – Marta Olszewska i Czesław Tomaszewski SP 18 w Toruniu.

Zwycięzcy otrzymali puchary i dyplomy. Puchary Prezydenta Miasta Torunia w konkurencji drużynowej ufundowane zostały przez Wydział Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Torunia.

Puchary w konkurencjach indywidualnych zakupił organizator zawodów Oddział ZNP w Toruniu.

Puchar przechodni w imieniu Prezesa Okręgu ZNP wręczyła Kol. Alina Krupińska – członek Zarządu Okręgu Kol. Iwonie Żak i Kol. Krzysztofowi Rosińskiemu z Radziejowa Kujawskiego.

Wszyscy uczestnicy poczęstowani zostali ciepłym posiłkiem podawanym przez dwoje uczniów Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Toruniu pod opieką Kol. Marzanny Koczorowskiej.

Dzięki zaangażowaniu członków Kurkowego Bractwa Strzeleckiego – Leszka Polaka Prezesa Zarządu i sędziów Jozefa Liczkowskiego, Romana Dejewskiego i Jana Myrchy nauczyciela z VI Liceum Ogólnokształcącego wraz z trzema uczennicami z klasy mundurowej, tarczowych Michała Polaka – wolontariusza oraz gospodarza obiektu Andrzeja Naworskiego, zawody przebiegły nadzwyczaj sprawnie i bez najmniejszych zakłóceń.